Moja Miłość – pokaz filmu w Dobrym Miejscu (Warszawa, 19 października 2018)
11 października, 2018W kolejnym pokazie z cyklu Dobrego Kina mamy okazję zaprezentować popkulturowe rekolekcje w najlepszym wydaniu. “Moja Miłość” już 19 października 2018 (piątek) o godz. 18:00 w Katolickim Centrum Kultury Dobre Miejsce. Spotkanie filmowe poprowadzi dziennikarka Dorota Kołodziejczyk. Bilety w cenie 15 zł do kupienia on-line lub bezpośrednio przed pokazem.
MOJA MIŁOŚĆ to fabularna opowieść o Rachel Joy Scott – pierwszej (spośród 13) ofiary strzelaniny w Columbine High School, która miała miejsce 20 kwietnia 1999 roku. Film powstał w oparciu o historię Rachel, a także odnalezionych po śmierci pamiętników dziewczyny, będących niezwykłym świadectwem wiary, tęsknoty za Bogiem, religijnych poszukiwań i nastoletnich rozterek.
I’M NOT ASHAMED to opowieść o odkrywaniu przez młodą dziewczynę swojej wiary, o poszukiwaniu Boga i podążaniu za jego głosem. Fabuła filmu przeplata losami Rachel z historiami Erica Harrisa i Dylana Klebolda, dwóch uczniów szkoły i sprawców szkolnej masakry.
Główną bohaterką filmu „Mój Miłość” jest siedemnastoletnia Rachel Joy Scott, pierwsza ofiara śmiertelna strzelaniny w Columbine. Na podstawie pozostawionych przez Rachel dzienników, twórcy filmu odtworzyli jej życie – dzieciństwo w rozbitej rodzinie, wychowanie przez głęboko religijną matkę, młodzieńcze poszukiwania siebie, pierwsze zauroczenia i edukację. Oprócz przedstawionej w fabule historii dorastania Rachel Scott, film ma też drugą warstwę. Są to fragmenty autentycznych dzienników dziewczyny, odnalezionych po jej śmierci. To z jej wspomnień dowiadujemy się najwięcej o Rachel, widzimy, jak rozwija się jej osobowość i wiara. Jak przeżywa kryzys zwątpienia, dojrzewa do życiowych decyzji.
Oparte na szczerych zapiskach Rachel Joy Scott uczennicy Columbine High School, MOJA MIŁOŚĆ to pełne nadziei przypomnienie, że w momencie, kiedy oddajemy swoje życie w ręce Boga, możemy wywołać zmianę, która zmieni świat.
„Była taka, jak ja, jak my wszyscy, niedoskonała i ludzka. Czytając jej dzienniki miałem wrażenie, że jest w nich bardzo autentyczna. Pisała o swoich wątpliwościach, tęsknotach, lękach. Zmieniała zdanie. Poznanie jej historii i praca z jej intymnymi zapiskami, to było poruszające doświadczenie” – mówi Brian Baugh, reżyser filmu. „To uniwersalna opowieść o tym, jak dojrzewamy do prawdy i uczymy się, jak ponosić konsekwencje własnych wyborów. Chciałem nakręcić film o kobiecie, którą silna wiara prowadzi przez życie. Moja bohaterka szuka wiary. Wiara w Boga jest drogowskazem i odpowiedzią na każdą życiową wątpliwość. Tak było w tragicznej historii Rachel Joy Scott” – dodaje Baugh.
BILETY DO KUPIENIA W CHRZEŚCIJAŃSKIM GRANIU (www.chrzescijanskiegranie.pl) ON-LINE LUB BEZPOŚREDNIO PRZED POKAZEM.